Opinie

Fiat Panda jako samochód dość praktyczny, zyskał sobie więcej zwolenników niż przeciwników. Kierowcy cenią sobie ten samochód głównie za jego cenę. Jak na model tej klasy i za tą cenę, to trzeba przyznać, że jest dość bogato wyposażony. Tym samym jest to samochód o prostej budowie, przez co jest nawet i mało awaryjny. Kolejną zaletą jest to, że Fiat Panda stosunkowo niewiele pali, dzięki czemu jest autem ekonomicznym. Jak na auto w tej klasie jest także wystarczająco estetycznie wykonana, chociaż co po niektóre elementy budzą wątpliwości co do jakości ich wykonania.

Kierowcy Pandy cenią ją za to, że jest to samochód odpowiedni do jazdy po mieście i jako codzienny środek transportu do pracy. Można ten samochód zaparkować niemal wszędzie, a to także dzięki temu, że ma stosunkowo wysokie zawieszenie. Dzięki temu nie ma obaw, że gdzieś można zahaczyć o krawężnik. Kierowcy cenią ją sobie także za bardzo dobrą widoczność podczas prowadzenia, wygodne fotele oraz sporo miejsca na tylnej kanapie. Również obsługa auta na kokpicie środkowym jest wygodna, ponieważ wszystkie pokrętła są na wyciągnięcie ręki. Również drążek od skrzyni biegów jest umieszczony dość wysoko, co jest sporą zaletą podczas długiej jazdy.  Niektórzy kierowcy nawet chwalą Pandę za to, że można nią poruszać się w trudnych warunkach terenowych, np. błoto, muł. Dużą zaletą jest łatwość dostania części zamiennych oraz ich dość niski koszt.

jest jednak kilka rzeczy, za które kierowcy mogą nieźle skrytykować Fiata. Najczęściej wskazują na zbyt duże przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach, jak i za to, że przy szybkiej jeździe samochód staje się niestabilny. Oprócz tego bardzo awaryjne są amortyzatory, sprężyny i wahacze. Przy najniższej wersji okazuje się, że silnik jest za słaby. Podczas jazdy problem sprawiają także zbyt małe lusterka boczne, w których nie za dużo widać.

Dość istotną wadą zgłaszaną przez kierowców jest słaba jakość hamulcy oraz  położone w złym miejscu wlewy do spryskiwaczy, przez co uzupełnianie płynu jest bardzo utrudnione i problematyczne.

Mimo tych wad wiele osób jest bardzo zadowolonych z jazdy Pandą i raczej wszyscy zgodnie dodają, że to auto świetnie sprawdza się w warunkach miejskich.