Dane Techniczne

Fiat Panda jest dobrym samochodem dla osób, które przeważnie poruszają się tylko po mieście i nie wyjeżdżają w długie trasy. Samochód ten dostępny jest z silnikiem o różnej pojemności i mocy. Wersja podstawowa ma silnik benzynowy 1.1, następny jest 1.2 8v. Można także kupić napęd 4×4 z silnikiem 1.2. Najmocniejszy silnik benzynowy to 1.4. Fiat Panda wypuścił także silnik Diesla o pojemności 1.3 Multijet oraz 1.3 4×4 JTD Multijet. Trzeba zaznaczyć, że osiąganie 100 km/h następuje dopiero po około 15 sekundach, co nie jest osiągiem imponującym.

Linia Fiata Pandy jest bardzo prosta, a wymiary tego samochodu to 3,5 m na 1,5. Jest to wielkość dość wyważona, jak na potrzeby ruchu miejskiego, dlatego też nie powinno być większego problemu ze sprawnym poruszaniem się po ciasnych ulicach i z parkowaniem. Niestety tylnia kanapa może być dzielona tylko za dopłatą. Przez to, mimo że jest stworzony do przewożenia licznych bagaży, to nie będzie w pełni wykorzystany. Sam bagażnik ma pojemność 206 litrów, ale po rozłożeniu kanapy osiągam 860 litrów.

Fiat Panda jest zwrotny pod warunkiem, że wyposażony jest w system wspomagania “City”. Natomiast sam układ jezdny nie jest najlepiej dopracowany, ponieważ kierowcy uskarżają się na mały komfort jazdy podczas szybkiego wchodzenia w zakręty. Najtańsza w eksploatacji jest Panda z dieslem, ale jej cena sięga już ponad 33 tys. zł.