Fiat Panda jest samochodem dość małym, ale wystarczająco przestronnym, aby mógł być funkcjonalny i praktyczny podczas codziennego użytkowania. Nadaje się idealnie do jazdy po mieście, na codzienne dojazdy do pracy oraz w dalsze podróże.

Przymierzając się do kupna nowego Fiata Pandy prosto z salonu, trzeba zastanowić się jaką wersją jesteśmy zainteresowani. Klienci Fiata mają do wyboru tak naprawdę cztery opcje, które różnią się pomiędzy sobą osiągami, a przede wszystkim ceną.

Podstawowa wersja tego samochodu, czyli 1.2 Fresh ECO, jest do kupienia w salonie już za blisko 26 tys. zł. Wyposażona jest w silnik benzynowy 1,2 o mocy 69 KM. W standardzie posiada także elektryczne wspomaganie kierownicy. Kolejna jest Panda 1.2 Actual ECO za około 33 tys zł, a za nią Panda 1.2 Dynamic ECO za blisko 40 tys. zł. Dostępna jest także wersja 1.3 Multijet 16v Actual DPF za blisko 43 tys zł.

Ceny są dość zróżnicowane. Najdroższa jest Panda z silnikiem diesla o mocy 75 KM. dodatkowo posiada wtrysk z turbosprężarką i chłodnicą powietrza doładowanego.

Ceny za ten samochód używany są o wiele bardziej rozbieżne. Klarują się one od 430 zł do 34 tys zł. Wszystko zależy od rocznika oraz stanu utrzymania samochodu i jego przebiegu. Za Pandę z lat 2003- 2009 byłoby trzeba zapłacić od 8 tys. zł do 18 tys.